3 (Ljusgenomsläpplighet 8% - 18%): Skyddar mot intensiv solstrålning på stranden, i bergen och i södra europeiska länder.
Möjlig för progressiva glas:
Nej
Tillverkare:
Luxottica Group S.p.A
I över 35 år har Versace lyckats förvåna modevärlden med nya och exklusiva kollektioner. Fokus ligger på lyx och glamour. Varumärkets designer kombinerar båda komponenterna och skapar högkvalitativa och unika glasögonmodeller av de finaste materialen, som t.ex. plast eller metall. Hel- och halvbågar finns i ett brett utbud av trendiga färger. Versace håller sig alltid uppdaterat och skapar bågmodeller med en extravagant och delikat design. Låt dig imponeras av de många spektakulära kollektionerna.
Tillverkaruppgifter enligt EU:s produktsäkerhetsförordning (GPSR):
Märke: Versace
Tillverkare: Luxottica Group S.p.A, Piazzale Cadorna 3, 20123, Milan, Italien
¹Rabatten på upp till 50% gäller utvalda bågar. Den extra rabatten på upp till 25 % gäller utvalda standardglas, tunna glas, mycket tunna glas och extra tunna glas för enkelslipade glasögon och progressiva glasögon från Classic, SpexPro samt glas av premiumkvalitet. Gäller på www.misterspex.se. Erbjudandet gäller till och med 2026-03-02 eller så länge lagret räcker. Undantagna är märkena ic! berlin, L.G.R. och kategorin Smartglasses. Kan inte kombineras med andra rabattkoder. Ingen kontant utbetalning. Kommersiell distribution förbjuden. Mister Spex allmänna villkor gäller. På grund av ökad ordervolym kan leveranstiderna bli längre under kampanjperioderna.